CZERWIEC 2020

Dni Siemianowic w Bibliotece - wirtualnie

Dni Siemianowic od wielu już lat towarzyszyły mieszkańcom naszego miasta, w tym roku jednak nie odbędą się. Mimo to nasza biblioteka , chcąc pokazać , że pamięta i chce być z Wami, przygotowała na ten czas sporo atrakcji, głównie online.

Będą to bajki dla dzieci, Śląski akcent czyli „ W Siemianowicach po Śląsku”, „Dni Siemianowic przedwczoraj i wczoraj” - prezentacja archiwalnych zdjęć, artykułów prasowych dotyczących Siemianowic, czyli „Z Archiwum S”  . Zaprosimy Was także na spotkanie z Leszkiem Naziemcem;  pływakiem ekstremalnym, fizjoterapeutą i wykładowcą katowickiej AWF, który jako pierwszy człowiek przepłynął milę w Arktyce, zaś w listopadzie 2018 r.  rywalizował  na Antarktydzie na dystansie jednego kilometra. W temperaturze minus 1,2 stopnia!. Był w tym gronie jedynym Polakiem!  Dowiemy się m.in. jak zaczęła się jego pasja, od czego zaczynał, jak spędza czas, kiedy zwykle każdy z nas ma przerwę na lunch…..co wtedy robi nasz gość... czy też jakie książki lubi najbardziej. Doskonałym uzupełnieniem spotkania będzie wystawa fotografii  autorstwa Michała Marca oraz Tomasz Muca. Będą to niezwykłe zdjęcia dokumentujące wyprawy naszego gościa ale i pokazujące piękno i kulturę miejsc, w jakich nasi bohaterowie gościli. Wystawę będzie można oglądać online , będzie ona także gościła w Galerii Otwartej, zatem odwiedzający nas czytelnicy będą mogli z bliska zobaczyć te niesamowite fotografie.  A wszystko w dniach 5-7 czerwca ! Zapraszamy, zaglądajcie na nasze kanały!.