SIERPIEń 2020

Wakacje z Biblioteką

Mamy wakacje! Na ten wyjątkowy czas Biblioteka przygotowała szereg atrakcji. Zachęcamy do wypożyczania książek, audiobooków i czasopism w Bibliotece Centralnej i wszystkich filiach.

Odwiedzając Bibliotekę Centralną, warto zatrzymać się na dłużej w naszej Galerii Otwartej, gdzie będzie można oglądać wystawę fotografii autorstwa Michała Marca oraz  Tomasza Muca. Autorzy zabierają widzów w dalekie podróże do Peru oraz na Spitsbergen. W wakacyjne poniedziałki wracają zajęcia z pilatesu, jednak będą odbywały się plenerze. Na zakończenie wakacji ( 28 sierpnia) zapraszamy na  Bibliofest- czyli rodzinne zakończenie wakacji.  Będzie to kolejna odsłona plenerowej imprezy, pełnej atrakcji dla dużych i małych, m.in. : kiermasz lub wymianka książkowa, gry, zabawy ,konkursy, poczęstunek.
W związku z panującą sytuacją epidemiczną w kraju, w szczególności w naszym województwie dla wspólnego bezpieczeństwa część działań będzie odbywała się online.
Zapraszamy do śledzenia naszego FB i Instagrama. Przewidujemy wystawy online : Sentymentalną podróż po Siemianowicach Śląskich oraz  prezentację najstarszych książek ze zbiorów naszej biblioteki, książek z autografami pisarzy, będzie także konkurs na recenzję książki oraz quiz "Siemianowice dawniej i dziś".  Nie zabraknie głośnego czytania, zabaw literackich, spotkań z (Nie)Zwyczajnymi Siemianowiczanami.  Bądźcie z Nami w realu i online!