SIERPIEń 2020

Pogotowie naukowe

"Pogotowie naukowe"

Zarys regulaminu:

1. W akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich może wziąć udział każdy zarejestrowany i aktywny w 2020 roku czytelnik Wypożyczalni Centralnej lub Czytelni Naukowej.
2. “Pogotowie naukowe” dotyczy wyłącznie publikacji popularnonaukowych, koniecznych do nauki. Nie obejmuje literatury pięknej.
3. Czytelnik może zamówić do 4 książek, koniecznie po wcześniejszym sprawdzeniu ich dostępności i lokalizacji danego egzemplarza w katalogu on-line biblioteki.
4. Zamówienie książek następuje drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
5. Mail musi zawierać następujące informacje:
- w tytule: “Zamawiam książki”
- w treści: imię i nazwisko, pełny tytuł i autora publikacji, a także sygnaturę i lokalizację egzemplarza (W lub Cz)
- oraz numer telefonu, w celu powiadomienia o terminie odbioru zamówionych pozycji.
6. Bibliotekarz informuje Czytelnika mailowo bądź telefonicznie o dostępności zamawianych pozycji oraz o dacie i godzinie odbioru zamówienia.
7. Książki wypożyczane są na okres 30 dni, a o możliwości prolongowania daty zwrotu decyduje bibliotekarz.
8. Czytelnik, odbierając zamówione egzemplarze, zobowiązany jest do zachowania koniecznych środków ochrony - maseczki i rękawiczki.

Filmik instruktażowy jak korzystać z naszego katalogu online.