WRZESIEń 2017

Mamy dotację!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że kilka dni temu nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotacja ta pochodzi z budżetu państwa i od wielu już lat jest przeznaczona na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym roku jest to kwota w wysokości 45.495 zł. Zgodnie z regulaminem Programu oraz podpisaną umową z Biblioteką Narodową, zakup nowości musi zostać zrealizowany do końca listopada bieżącego roku. Wobec tego, niezwłocznie przystępujemy do realizacji zadania, a więc uważnie śledzimy ukazujące się na rynku księgarskim nowości i zapowiedzi wydawnicze oraz w miarę możliwości szybko je kupujemy
i opracowujemy, by już wkrótce znalazły się na bibliotecznych półkach. Chcemy też, by to właśnie nasi Czytelnicy mieli wpływ na to, jakie tytuły nowych książek i audiobooków zakupimy w najbliższym czasie. Dlatego też, z otrzymanej puli pieniędzy przeznaczamy 10 tys. zł na zakup zaproponowanych przez Czytelników konkretnych tytułów nowości, które chcieliby u nas znaleźć, wypożyczyć i przeczytać. Zachęcamy do zgłaszania propozycji oraz odwiedzania naszych bibliotecznych placówek w poszukiwaniu literackich przyjemności.

Ankieta potrzeb Biblioteki Centralnej.

Ankieta potrzeb Filii.