SIERPIEń 2020

Bibliofest, czyli rodzinne zakończenie wakacji z Biblioteką!

28 sierpnia 2020 r. zapraszamy całe rodziny na Bibliofest - czyli rodzinne zakończenie wakacji. Będzie to kolejna odsłona plenerowej imprezy, pełnej atrakcji i nagród dla małych i dużych.

Podczas wymianki książkowej będzie możliwość odświeżenia swojej domowej biblioteczki, będzie także tak lubiany przez Was kiermasz książek, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Tego dnia wręczymy nagrody w konkursach ogłoszonych na czas wakacji : na postać Pippi oraz na recenzję książki. Nasi czytelnicy, ci żądni przygód oraz wielbiciele historii naszego regionu będą mogli sprawdzić się w grze historycznej. Właścicieli czworonogów czeka nie lada gratka, czyli warsztaty zatytułowane „Pies na wakacjach”, które poprowadzi Magdalena Świderska z Uniwersytetu Twojego Psa. Wzbogacicie swoją wiedzę o Unii Europejskiej, także w przyjaznej formie zabawy, gdyż gościć będziemy punkt informacji europejskiej, działający w ramach ogólnoeuropejskiej sieci Komisji Europejskiej - "Europe Direct - Rybnik". To nie koniec atrakcji! Będzie można spotkać się z zaprzyjaźnionym z Biblioteką policjantem, który zaprosi Was do swojego radiowozu i zdradzi tajniki swojej pracy.
Małych wynalazców zaprosimy na stoisko z eksperymentami oraz poszalejemy z bańkami mydlanymi!
A dla tych, którzy zechcą utrwalić swoje emocje na zdjęciach niespodzianka - fotobudka.
Zatem już dziś wpisujcie w kalendarze datę 28 sierpnia, widzimy się o godz. 16.00. Do zobaczenia!