STYCZEń 2019

Wystawa „Spotkania z wyobraźnią”

W Galerii Otwartej Biblioteki można podziwiać kolejną interesującą i barwną ekspozycję. Tym razem jej autorkami i głównymi bohaterkami są nasze zdolne Czytelniczki, których pasją jest szeroko pojęte rękodzieło.

Na wystawie, której tytuł „Spotkania z wyobraźnią” nawiązuje do cyklu biblioteczny warsztatów artystycznych, można podziwiać kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach, m.in. haftu krzyżykowego, frywolitki, haftu sutaszowego, ceramiki, wikliny papierowej, scrapbookingu i wielu innych.

Obecna moda na rękodzieło (a raczej jej powrót) ma swoje odbicie także w ofercie bibliotecznych imprez. Już od siedmiu lat, raz w miesiącu, prowadzimy cieszące się niesłabnącą popularnością warsztaty pt. „Spotkania z wyobraźnią”, na których nie tylko nauczyliśmy się wielu ciekawych technik artystycznych, ale i poznaliśmy interesujących, twórczych ludzi. Takie zajęcia są także świetną integracją międzypokoleniową oraz dobrą okazją do nawiązania znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. W tym roku zaczynamy dwa nowe cykle kreatywnych spotkań - „SEZAM - Akademia Rękodzieła dla Młodzieży” w Oddziale dla Dzieci oraz „Spotkania twórczo zakręconych” w Czytelni. Biblioteczne zajęcia są bezpłatne, lecz na większość z nich obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie gościć w naszych murach od 9 stycznia do 3 lutego, ale także do udziału w warsztatach oraz oczywiście zachęcamy do wypożyczania książek i prasy - nie tylko o tematyce rękodzielniczej.