Maluchy w Bibliotece

Od marca 2015r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śl. wprowadzono nową formę zajęć dla dzieci : grupę zabawową „ Maluch w Bibliotece” . To zajęcia edukacyjne dla dzieci od 1 do 3 roku życia oraz ich rodziców. Do tej pory zajęcia odbywały się w Bibliotece Centralnej a prowadzone były przez bibliotekarki Jolę Kurczak, Mirę Kamińską-Zieburę, Barbarę Jastrzębską,  które podczas wspólnej zabawy z dziećmi i ich rodzicami pokazywały, jak prostymi sposobami można pomagać dzieciom w rozwoju. Popularność naszej inicjatywy przerosła nasze oczekiwania stąd postanowiliśmy  uruchomić zajęcia także w innych naszych placówkach, tj.

• Filia nr 1ul.Żeromskiego 13a, Tel.:32 228-11-96
• Filia nr 8 ul. Zgrzebnioka 43a tel.: 32 228-61-54
• Filia nr 10 ul. Jaworowa 2 tel.: 32 228-42-46

Pierwsze zajęcia już za nami . W oddziale dla dzieci, tematem przewodnim była... mąka. Okazuje się, że małe dzieci uwielbiają tego typu zabawy, a nie zawsze rodzice pozwalają na nie w domu. Z kolei w Filii nr 8, podczas pierwszych zajęć dzieci oswajały się z wodą, mogły sprawdzić to  co pływa i się topi, ociekające wodą wstążki i styropianowe  kółka , statek z papieru i ile piany zmieści się w misce. Najwięcej emocji wzbudziły u dzieci oczywiście bańki  mydlane.  W dniu 18-ego września odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Zabawowej w filii nr 10, podczas którego dzieciaki do woli mogły "rozprawić" się z gazetami . Gazetowe szaleństwo polegało na robieniu kulek z gazet, rzucaniu nimi do celu - dużego kartonu, chowaniu się w papierowym stosie oraz targaniu kartek do woli. Podczas zabawy wykorzystano również chustę animacyjną Klanzy.

Zajęcia odbywać się będą w cyklach 3 miesięcznych . Na ten moment mamy już pełne grupy we wszystkich placówkach, ale w styczniu ruszy kolejna tura i kolejne maluchy z rodzicami będą mogły wziąć udział w zajęciach. A niech zaprezentowane zdjęcia będą zachętą do odwiedzenia naszej Biblioteki.