◄◄  ◄  ►►  ► 
LISTOPAD 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

MBP w Siemianowicach poleca

Marta Obuch

Szajba na peronie 5.

Czarna Zośka, retro - dieta oraz zaginione złoto. Najnowsza komedia kryminalna Marty Obuch! Zosia jest rozczarowana swoim nieciekawym życiem. Czuje się stara, gruba i samotna, wręcz oddałaby wszystko, żeby mieć znowu dwadzieścia lat. Marzenia spełniają się, kiedy wypija butelkę wina z roku 1929 i wraz ze swoimi znajomymi przenosi się w czasie do przedwojennych Katowic. Szanowana pani doktor literatury to teraz Czarna Zośka, szefowa bandy rzezimieszków, która okrada majętnych Niemców.

Czytaj więcej...

James Rollins

Ekspedycja

To prawdziwa powieść przygodowa - nie brakuje tu tajemnic, brawurowych ucieczek ani pogoni za bogactwem. Autor zwinnie prowadzi czytelnika przez historię starożytnego państwa Inków, stawiając przed nim kolejne zagadki oraz myląc tropy i kierując go do zaskakującego zakończenia.

Czytaj więcej...

Ola Trzeciecka

Jamnik z Kluskami

Debiut beletrystyczny wszechstronnej pani archeolog o wielu zainteresowaniach. Anna jest kobietą na tzw. rozdrożu. Właśnie dowiedziała się, w mało wysublimowany sposób, że mąż ją zdradza (bo jak inaczej wytłumaczyć znalezienie prezentu bieliźnianego dla innej kobiety?). Tymczasem dodatek do mało udanego małżeństwa stanowi teściowa z piekła rodem.

Czytaj więcej...

Małgorzata Musierowicz

Wnuczka do orzechów

To już 21 część słynnej "Jeżycjady"- wielowątkowej sagi opowiadającej o rodzinie Borejków oraz ich bliskich i przyjaciołach, która od wielu lat porywa kolejne pokolenia młodzieży. Autorka książki, Małgorzata Musierowicz, podkreśla, że jej bohaterowie dojrzewają i przeżywają swoje problemy wraz z czytelnika.

Czytaj więcej...

Charlotte Link

Nieproszony gość

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Młodzi ludzie zdobywają jej sympatię. Rebeca wypożycza im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym.

Czytaj więcej...

Stephen King

Przebudzenie

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta - w tym także matka Jamie'go i jego ukochana siostra Claire - tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa.

Czytaj więcej...

Szczepan Twardoch

Drach

Książka ?Drach? to opowieść o dwóch rodzinach oraz ich problemach, wplecionych w burzliwe losy Polski XX wieku. Powstania, wojna, narodziny i śmierć - wszystko to splata się w jedną, pasjonującą opowieść, która zabiera czytelnika w odległe zakątki Polski i pozwala poznać historię jej bohaterów z bardzo bliska.

Czytaj więcej...

Cecelia Ahern

Zakochać się

Afirmacja życia i miłości w kolejnej powieści niezwykle popularnej autorki. Christine Rose prowadzi agencję pośrednictwa pracy w Dublinie. Próbuje też odejść od niekochanego męża i... zaczytuje się we wszelkiego rodzaju poradnikach. Mało tego - wciela w życie sugestie z książek, ufając, że pomogą jej osiągnąć szczęście. Pewnej nocy Christine spotyka samobójcę, mimo starań nie udaje jej się go jednak powstrzymać.

Czytaj więcej...

Marcin Melon

Komisorz Hanusik

Rade byście sie dowiedzieli sk?nd Ouma Hanusikowo zno tak naprowdy Walencioka? Fto chowie sie po gulikach w Bytomiu i ino cichtuje na Wasze dusze? Po jakiemu Gryjta Furgoczka ze Szopiynic i jeji dwie cery zaczły akcja eksterminacji elwrów na c?łkim Śl?nsku? Czy legendarno Szolka ?d Świynty Hyjdle poradzi wyciepać wszyskich goroli ze Śl?nska?

Czytaj więcej...

Zygmunt Woźniczka

Represje na Górnym Śląsku po 1945 roku

Represje na Górnym Śląsku po 1949 roku są częścią represji, jakie dotknęły całą Polskę i jej mieszkańców. Niemniej jednak ich specyfiką był czynnik narodowy. W tym regionie dziesiątki ludzi prześladowano tylko za to, że byli Niemcami lub za Niemców ich uznawano. Stali się obywatelami drugiej kategorii, których pozbawiono praw swobodnego rozwoju kulturowego.

Czytaj więcej...