?Paweł Steller ? Życie i twórczość?

Wczoraj w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach  Śląskich otwarto wystawę grafik oraz akwareli Pawła Stellera. Prezentowane reprodukcje pochodzą z Muzeum Historii Katowic, wystawa została zorganizowana z okazji 120 urodzin autora. Goście mogli  nie tylko obejrzeć niesamowite prace Pawła Stellera, ale także wysłuchać historii o tym wybitnym artyście,  który zdobył uznanie  w krajowych i światowych kręgach artystycznych. Jego prace były prezentowane między innymi w Paryżu, Padwie, Rzymie, Berlinie, Londynie, Atenach,  Filadelfii, Nowym Jorku. Prasa francuska nazwała go ?polskim Dürerem?, a polska ?śląskim Skoczylasem?.  Paweł Steller był przede wszystkim grafikiem, autorem takich prac, jak m.in: Baca, Ślązaczka z Wełnowca, Józef Piłsudski, Wojciech Korfanty, Juliusz Ligoń. Prezentowana w Bibliotece wystawa, którą będzie można oglądać do 28 lutego z pewnością jest jedną z ważniejszych wystaw, jakie można było do tej pory podziwiać w naszej książnicy.  Wielbicieli twórczości tego wybitnego śląskiego artysty zapraszamy serdecznie 19 lutego o godz. 12.00  na spotkanie promujące książkę ?Paweł Steller ? Życie i twórczość? . O Pawle Stellerze  opowie  Ewa Liszka (Muzeum Historii Katowic). Zapraszamy!!!!! Wstęp wolny.