Dni Siemianowic w Bibliotece

Dni Siemianowic to święto miasta, a jako że Biblioteka jest na jego mapie ważnym punktem,  jak co roku staramy się aby oferta w Dni Siemianowic była interesująca dla naszych użytkowników.  Tradycją stały się już wystawy, organizowane w Galerii Otwartej. Nie są to przypadkowe wystawy,  tylko zawsze w jakiś sposób łączą się z naszym miastem . Tym razem na ten wyjątkowy czas zaplanowaliśmy wystawę „Płomień historii w obiektywie Małgorzaty Wajzer”. Wystawa jest zapiskiem historii i wspomnień dotyczących Huty Jedność. Wernisaż był doskonałą okazją by powspominać  czasy jej świetności. Fotografie pokazują hutę, jakiej już nie ma, gdyż wystawa zbiegła się w czasie z wyburzeniem   dwóch kominów…jej symboli, które na zawsze zniknęły z krajobrazu Siemianowic. Wystawę można  zwiedzać do 13 lipca. Podczas tegorocznych Dni Siemianowic nie mogło zabraknąć książek. W sobotę oraz niedziele można  było uzupełnić swoją domową biblioteczkę  o książki zakupione na kiermaszu  , który stał się już tradycją. Proponowaliśmy jak zawsze książki w bardzo przyjaznej cenie…Przygotowaliśmy także atrakcje dla najmłodszych czytelników. Pracownicy Oddziału dla Dzieci MBP  robiły wszystko, by umilić i uatrakcyjnić czas wszystkim maluchom, które wraz z rodzicami wybrały się na obchody Dni Siemianowic. Było oczywiście głośne czytanie, konkursy z nagrodami, malowanie buziek, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz wiele wiele innych atrakcji. O tym, że się podobało świadczył fakt, że stoisko było oblegane przez cały dzień, co zresztą widać na zdjęciach… A już dziś zapraszamy w najbliższą sobotę , tj. 20 czerwca na Rynek Miejski, gdzie także będziemy nie tylko prezentować naszą działalność ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić…Planujemy atrakcje dla dużych i małych , zapraszamy !!!.