◄◄  ◄  ►►  ► 
CZERWIEC 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Plażowanie i czytanie czyli… Letnia Czytelnia Biblioteki

Plażowanie i czytanie czyli… Letnia Czytelnia Biblioteki to nowa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Siemianowic, poprzez udostępnianie książek, prasy – niby nic nowego, bo Biblioteka robi to od zawsze…nowe jest miejsce – TARAS, które na czas wakacji letnich zmienił nieco swoje oblicze na…wakacyjne. Jak wakacje to relaks, leżaki, słońce…i plaża. W takiej to właśnie wakacyjnej atmosferze 1 lipca zainaugurowaliśmy Letnią Czytelnię Biblioteki, czyli miejsce, gdzie codziennie będzie można na leżaku poczytać prasę, książkę a najmłodsi będą mogli pobawić się w piaskownicy lub stworzyć kredkami jakiś śliczny obrazek. Na tarasie można także bezpłatnie skorzystać z Internetu dzięki wi-fi.

Podczas inauguracji było mnóstwo gości w tym Pani Sekretarz Miasta oraz nasze zaprzyjaźnione mamy z maluchami - uczestnicy spotkań organizowanych prze Oddział dla Dzieci , wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych z opiekunami oraz wielu wielu innych, ponadto dopisała pogoda i doskonałe humory . Podczas inauguracji Panie, które ze swoimi pociechami uczestniczyły w zajęciach  grupy zabawowej złożyły na ręce Dyrektora podziękowanie za możliwość uczestniczenia w organizowanych przez Bibliotekę spotkaniach  które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Za wsparcie projektu dziękujemy sponsorowi firmie SISTUDIO MEBLE BIUROWE oraz Panu Jerzemu Jurasikowi - za wsparcie logistyczne i techniczne. Zapraszamy codziennie, przez całe wakacje!!!!

Najmłodszych zapraszamy w każdy wakacyjny wtorek o godz. 11.00 – na głośne czytanie przygód Pippi w ramach zajęć „ Wakacje z Pippi” organizowanych przez Oddział dla Dzieci
( pozostała część zajęć będzie odbywać się w budynku) oraz każdy wakacyjny czwartek o godz. 11.00  na Plażowe czytanki, czyli kwadrans  głośnego czytania dla najmłodszych. W  razie niepogody zajęcia odbędą się w budynku.