Bardzo twórczy wieczór w Bibliotece

W czwartkowe popołudnie Czytelnia Naukowa zupełnie zmieniła swoje oblicze – było w niej gwarno, wesoło, tłoczno i bardzo twórczo! Nie jest to zaskoczeniem dla nikogo, kto choćby tylko raz uczestniczył w warsztatach z cyklu „Spotkania z wyobraźnią”, odbywających się w bibliotece już trzeci rok. Tym razem tematem zajęć było „Malowanie wełną czesankową” – pod tym hasłem kryło się tworzenie artystycznych aplikacji na tkaninach metodą filcowania na sucho. Ile było osób (z różnych grup pokoleniowych), tyle było pomysłów – obrazki, torebki, kosmetyczki, zakładki do książek… Nie było dwóch identycznych prac! Atmosfera panująca na zajęciach sprzyjała twórczemu działaniu, nauce nowych technik plastycznych oraz jak zwykle – wesołej rozmowie. I właśnie dlatego każde nasze warsztaty cieszą się tak dużą popularnością – nie tylko uczymy się kolejnego ciekawego rękodzieła, ale także poznajemy interesujących ludzi i miło spędzamy czas. A przy okazji możemy wypożyczyć z biblioteki jakąś książkę lub czasopismo (np. Mollie Potrafi) o którejś z interesujących nas technik artystycznych.
Serdecznie zachęcamy do zapisywania się na kolejne warsztaty pt. „Jesienne bukiety z liści”, o których informacja już wkrótce!