„Moja chwila” - to już 5 lat !!!

Wczoraj w Galerii Otwartej  Miejskiej Biblioteki Publicznej zainaugurowano wystawę „Moja chwila”, będącą podsumowaniem pięcioletniego dorobku twórczego laureatów konkursu  „Moja chwila”, organizowanego przez  Śląskie Stowarzyszenie Kulturalne Osób Niepełnosprawnych w Siemianowicach Śląskich. Celem konkursu była  promocja regionu i  twórczości śląskiej  w środowisku zintegrowanym; tj. osób pełnosprawnych, niepełnosprawnych, wykluczonych, osób w każdym wieku. Na uroczysty wernisaż  licznie stawili się laureaci  konkursu; członkowie grupy artystycznej  Laura, Krajcok 12,  członkowie  ŚSKON oraz osoby niezrzeszone, przedstawiciele władz miasta oraz  stali bywalcy bibliotecznych wystaw.   Prezentowana wystawa jest niezwykle bogata i barwna , można było podziwiać malarstwo, rzeźbę, rękodzieło, fotografie…nie lada atrakcją , ale niestety jednorazową była ekspozycja przygotowana przez laureatów w kategorii kulinaria z przysmakami i słodkościami, które nie tylko cieszyły oczy, ale po części oficjalnej także podniebienia naszych gości.  Wystawę w Bibliotece będzie można oglądać do  8 listopada.