Kenia oczami turysty

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Wędrówki dalekie i bliskie: wyruszyliśmy wraz z panią Katarzyną Cichos w podróż na Czarny Ląd, a konkretnie – do Kenii. Pani Cichos jest pracownikiem naukowym i wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu oraz radną obecnej kadencji. Cóż sprawiło, że wylądowała w tak egzotycznym dla nas zakątku świata? Otóż interesuje się polityką rozwojową oraz działaniami na rzecz likwidacji ubóstwa na świecie, stąd m.in. wizyta w Kenii, gdzie odbyła praktyki w Ambasadzie RP w Nairobi.
Podczas prelekcji usłyszeliśmy wiele historii o poznanych tam przez Panią Katarzynę ludziach, ich kulturze oraz niezwykłych krajobrazach. Wędrowaliśmy przez Kenię, gdzie wszystko się buduje – drogi, budynki, infrastrukturę. Poprzez miasto, które stale przegrywa walkę z niezłomną przyrodą oraz przez slumsy, gdzie ludzie żyją prawie na wysypisku śmieci, a w zasadzie bardzo często - dzięki niemu. Bardzo interesujące były opowieści o safari na rowerze, wizycie na plantacji kawy, pięknych wzgórzach Ngong oraz Mombasie.
Po spotkaniu nikt nie miał wątpliwości, że Kenia to piękny i wielce interesujący kraj, wart poznania głównie ze względu na przyrodę, ale także ludzi, ich obyczaje i kulturę.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze 26 kwietnia o godz. 12.00 – tym razem odwiedzimy Kubę.