Jajka-niespodzianki w bibliotece

Marcowe warsztaty artystyczne w Bibliotece zostały enigmatycznie zapowiedziane jako „Jajko-niespodzianka”. Przybyłe na zajęcia Panie wiedziały tylko tyle, że będą ozdabiać styropianowe formy jajek-pisanek na nadchodzące święta Wielkanocy. Zaskoczeniem dla nich było, że dekorować je będą… owczą wełną! Konkretnie – wełną czesankową z australijskich merynosów, którą metodą filcowania na sucho (igłowania) aplikowały na pisanki. Po zaznajomieniu się z nieskomplikowaną techniką, uczestniczki warsztatów ochoczo zabrały się do pracy i w czytelni rozlegały się tylko dźwięki wbijanych w styropian igieł. Każda z Pań stworzyła niepowtarzalną ozdobę (a było ich ponad dwadzieścia!) – królowały oczywiście wielkanocne zające, bazie, baranki i kurczaczki, ale pojawił się także tęczowy kwiat oraz podobizna dziewczynki z warkoczem. Niejedna z uczestniczek warsztatów zamierza kontynuować przygodę z filcowaniem na sucho, z czego niezmiernie się cieszymy oraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać rezultatów ich twórczych zmagań.
A na nasze biblioteczne zajęcia serdecznie zapraszamy Panie i Panów, młodych i nieco starszych, czyli każdego z odrobiną artystycznego zacięcia i entuzjazmu dla rękodzieła.