To była nasza pierwsza wspólna noc…

Mowa oczywiście o nocy bibliotek, w którą Siemianowicka biblioteka włączyła się po raz pierwszy .  Motywem przewodnim była fantastyka .
4 czerwca Oddział dla Dzieci zamienił się w fantastyczną fabrykę, w której produkcja mieczy świetlnych szła pełną parą! Z arkuszy papieru, bibuły, rolek po papierze toaletowym (super recycling;) oraz niezliczonej ilości taśmy klejącej można było stworzyć miecze we wszystkich kolorach występujących w świecie Gwiezdnych Wojen. Na już uzbrojonych najwierniejszych fanów sagi Georga Lucasa czekała następnie nie lada niespodzianka, a mianowicie spotkanie z bohaterami filmu. Budynek biblioteki pod swoje władanie przejęła grupa związana z Imperium Mocy oraz Polish Garrison 501st Legion, a na korytarzach można było spotkać między innymi sympatycznego 2R-D2. Mogliśmy także gościć młodzież z Dyskusyjnego Klubu Młodych 2/8 i przy tej okazji poznaliśmy Wiedźmina w postaci gry planszowej.
      Dużym  zainteresowaniem podczas Nocy Bibliotek cieszyły się warsztaty papieroplastyki – quillingu. Jest to technika polegająca na zwijaniu cienkich pasków papieru i formowaniu ich w fantazyjne kształty. Liczni uczestnicy tworzyli kartki własnoręcznie zdobione papierowymi zawijasami, brokatem i kolorowymi wycinankami. Każdy wychodził zadowolony z efektów swojej pracy i obiecywał ponownie odwiedzić biblioteczne warsztaty artystyczne.
Zwieńczeniem  Nocy Bibliotek był „Taniec szturmowców i droidów” w wykonaniu sekcji tanecznej „RubiRin” Śląskiego Klubu Fantastyki. Grupa entuzjastów Gwiezdnych wojen, w przebraniach szturmowców oraz droidów, zaprezentowała zgromadzonym widzom ciekawy spektakl taneczny, który na pewno zapamiętamy na długo. Podczas całego wieczoru można było zakupić książki o tematyce fantastycznej i nie tylko …oraz odpocząć  na leżaku  na bibliotecznej plaży. Mamy nadzieję, że podobnie jak my, świetnie się bawiliście i wszyscy spotykamy się za rok, na kolejnej nocy bibliotek!