Jarosław Kret nie tylko o pogodzie …

12 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek  zaprosiliśmy czytelników na spotkanie autorskie z  Jarosławem Kretem -  popularnym dziennikarzem telewizyjnym oraz fotoreporterem, autorem filmów dokumentalnych o tematyce podróżniczej. Spotkanie zgromadziło  sympatyków  „Pana od pogody”, ale także  a może przede wszystkim autora książek . Jarosław Kret ma na swoim koncie programy autorskie : "Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników", jest współtwórcą  polskiego wydania magazynu National Geographic .
Autor przybliżył nam kulisy pracy w telewizji, nie mogło oczywiście zabraknąć  pytań o pogodę….wszak sami wiemy, że wiosna nas nie rozpieszczała i jak się to ma to głoszonego wszem i wobec ocieplenia klimatu. Ostatnia część spotkania była już w całości poświęcona książkom, w szczególności  najnowszej pozycji ” Jarosław Kret w Ziemi Świętej”. Opowieść ta była opatrzona poruszającymi i pięknym zdjęciami autora z tej niezwykłej duchowej wyprawy.  Ziemia Święta zwłaszcza dla chrześcijan, jest miejscem szczególnym, miejscem, które niestety staje się częścią biznesu turystycznego, odzierającego je z wyjątkowości, mistycyzmu…Jarosław Kret pokazuje nam, że każdy z nas może po swojemu odbyć tą podróż , z dala od zgiełku, tłumów turystów czy błysków fleszy aparatów. Wystarczy chcieć, wystarczy  czasem się zatrzymać, patrzeć nie tam gdzie wszyscy ,  by dostrzec piękno, prawdę i mistycyzm. Zwieńczeniem spotkania były autografy, które autor chętnie  składał na swoich książkach oraz wspólne, pamiątkowe  zdjęcia. Z autorem mogliśmy się spotkać  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, jaki działa w naszej Bibliotece od 10 lat.  Spotkanie było  dofinansowane przez  Bibliotekę Śląską.