◄◄  ◄  ►►  ► 
LIPIEC 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dni Siemianowic

Dni Siemianowic to święto miasta, a jako że Biblioteka jest na jego mapie ważnym punktem,  jak co roku staramy się, aby oferta w Dni Siemianowic była interesująca dla naszych użytkowników.  Tradycyjnie Dni Miasta zainaugurowaliśmy wystawą w Galerii Otwartej. Staramy się , by wystawy  w jakiś sposób łączyły się z naszym miastem , tak było i tym razem, gdyż prezentowaliśmy wystawę „Siemianowice w dokumentach życia społecznego”  85 – lecie nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim. Przez te wszystkie lata nasze miasto zmieniało się, przeżywało wiele ważnych wydarzeń historycznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. To wszystko zostawiło swój ślad w różnego rodzaju dokumentach, zdjęciach, artykułach i pamiątkach. I właśnie w związku z kolejnymi urodzinami naszego miasta chcemy oddać mu hołd poprzez wystawę upamiętniającą niektóre zdarzenia z życia Siemianowic. Wśród naszej oferty nie mogło zabraknąć  książki, stąd tradycyjnie już  zaprosiliśmy Państwa na kiermasz książek .  Nasze kiermasze mają już stałe grono odbiorców, są bowiem doskonałą okazją aby uzupełnić domową biblioteczkę w nowe tytuły, dodajmy zakupione w niezwykle atrakcyjnej cenie, niemalże za symboliczną złotówkę. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych, którym proponowaliśmy szereg atrakcji, były zatem nie tylko zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, ale i konkursy z nagrodami. Każdy maluch mógł aktywnie i kreatywnie spędzić z nami czas.