◄◄  ◄  ►►  ► 
CZERWIEC 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Promocja książki „Jak działa angielski?”

Każdy z nas wie, że jeśli nie jest się geniuszem, to nauka jakiegokolwiek języka obcego wymaga od nas nie lada wysiłku. Jak mówi przysłowie: „bez pracy nie ma kołaczy”.

Istnieją jednakże pomoce w procesie uczenia się języka i innych przedmiotów w postaci słowników, repetytoriów, tablic czy innych. Taką pomoc w formie książki pod tytułem „Jak działa angielski? Instrukcja obsługi angielskich czasów” stworzyła pani Katarzyna Szyper – nauczycielka i metodyk nauczania języka angielskiego oraz wykładowca akademicki.
Książka „Jak działa angielski?” powstała na podstawie wieloletniego doświadczenia zdobytego w trakcie nauczania języka angielskiego w różnych grupach wiekowych. Analiza problemów pojawiających się podczas nauki języka obcego przyczyniła się do opracowania metody ułatwiającej przekazanie poszczególnych zagadnień, np. z zakresu gramatyki. Jak sama autorka przyznała podczas wczorajszego spotkania w Bibliotece Centralnej, chciała w swojej książce zawrzeć reguły, które ułatwią uczenie się, ale też są odpowiedzią na najczęściej zadawane przez uczniów pytania. W bardzo ciekawy i przystępny sposób pani Kasia opowiadała o metodach uczenia się, systematyczności w nauce języka, która powinna nam sprawiać radość. Szczególnie zainteresowana tematem była zebrana na spotkaniu młodzież z okolicznych szkół.
Na zakończenie spotkania przyszedł czas na podpisywanie książki pani Katarzyny, na rozmowy i pamiątkowe zdjęcia. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz życzymy autorce wytrwałości i sił potrzebnych do napisania zapowiadanych kolejnych części książek z cyklu „Jak działa angielski?”