LISTOPAD 2019

Abstrakcyjnie w Bibliotece

Od 6 lutego  w Galerii Otwartej   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich przy al. Sportowców 3 ,można oglądać wystawę prac autorstwa Jolanty Barnaś, zatytułowaną „BYĆ”.  Autorka jest absolwentką  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kierunek Wzornictwo Przemysłowe w Katowicach. Pracuje w Muzeum Historii Katowic, gdzie jest autorką aranżacji wielu wystaw z dziedziny sztuki, historii i etnografii, a także projektów graficznych licznych albumów, katalogów, plakatów i wydawnictw.
Wernisaż zgromadził wielu gości,  rodzinę oraz przyjaciół artystki. Autorka na wstępie przedstawiła genezę wystawy , o tym jak powstawały prace, o swojej drodze i powrocie do rysunku, o tym, że w każdym z nas drzemie cząstka światła i odrobina mroku, a prezentowana wystawa jest właśnie ekspresją owego mroku.
Cykl „BYĆ” to 15 obrazów-rysunków na papierze, które są osobistym zapisem emocji i nastrojów autorki w mijającym roku. To abstrakcje utrzymane w monochromatycznych kolorach, pełne ekspresji i dynamiki. To połączenie rysunku ołówkiem i malarstwa akrylowego.