◄◄  ◄  ►►  ► 
CZERWIEC 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Klimat na czytanie

Według tych, co czytają książki, klimat na czytanie zawsze się znajdzie. To też hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. Nasza książnica również chciała stworzyć odwiedzającym klimat na pozostanie z nami i książkami troszkę dłużej podczas tej nocy.
Wychowankowie Świetlicy Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana zainaugurowali NOC BIBLIOTEK – zaśpiewali trzy piosenki zachęcające do czytania książek. Inwencja twórcza dzieci była wielka i stworzyła wspaniały, rodzinny nastrój.
Na odwiedzających czekało szereg atrakcji. W klimatycznej sali można się było zaopatrzyć w książki i poczytać na hamaku lub w fotelu. Dla tych, co lubią robótki ręczne odbyły się warsztaty szycia ekologicznych woreczków. Dziękujemy pani Magdalenie Żędzian z Symfonii Szycia za wprowadzenie w tajniki szycia dla wszystkich, nawet tych, co z szyciem na co dzień nie mają do czynienia.
Dzieci swoją wersję klimatycznej dżungli, pełnej zadań, niespodzianek znalazły w Oddziale dla Dzieci.
Ślonski escape room, eli krótki szpil nie ino dlo dziecków „Kaj som bryle?” cieszył się wielką popularnością. Po pierwsze gra po śląsku, po drugie w magazynach, po trzecie dla wszystkich. Dla tych, którzy lubią escape roomy, ale z jakiś powodów nie nawiedzili nas w Noc Bibliotek, zaproponowaliśmy wirtualną wersję zatytułowaną „Zbrodnia w bibliotece”.
Fotobudka okazała się po raz kolejny świetną zabawą i pamiątką po imprezie w Bibliotece. A wiele osób opuszczało budynek przy alei Sportowców z pięknym, kolorowym warkoczykiem tudzież tatuażem.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za wspólną zabawę i śmiech tych najmłodszych jak tych starszych.