LISTOPAD 2020

Klimat na czytanie

Według tych, co czytają książki, klimat na czytanie zawsze się znajdzie. To też hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. Nasza książnica również chciała stworzyć odwiedzającym klimat na pozostanie z nami i książkami troszkę dłużej podczas tej nocy.
Wychowankowie Świetlicy Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana zainaugurowali NOC BIBLIOTEK – zaśpiewali trzy piosenki zachęcające do czytania książek. Inwencja twórcza dzieci była wielka i stworzyła wspaniały, rodzinny nastrój.
Na odwiedzających czekało szereg atrakcji. W klimatycznej sali można się było zaopatrzyć w książki i poczytać na hamaku lub w fotelu. Dla tych, co lubią robótki ręczne odbyły się warsztaty szycia ekologicznych woreczków. Dziękujemy pani Magdalenie Żędzian z Symfonii Szycia za wprowadzenie w tajniki szycia dla wszystkich, nawet tych, co z szyciem na co dzień nie mają do czynienia.
Dzieci swoją wersję klimatycznej dżungli, pełnej zadań, niespodzianek znalazły w Oddziale dla Dzieci.
Ślonski escape room, eli krótki szpil nie ino dlo dziecków „Kaj som bryle?” cieszył się wielką popularnością. Po pierwsze gra po śląsku, po drugie w magazynach, po trzecie dla wszystkich. Dla tych, którzy lubią escape roomy, ale z jakiś powodów nie nawiedzili nas w Noc Bibliotek, zaproponowaliśmy wirtualną wersję zatytułowaną „Zbrodnia w bibliotece”.
Fotobudka okazała się po raz kolejny świetną zabawą i pamiątką po imprezie w Bibliotece. A wiele osób opuszczało budynek przy alei Sportowców z pięknym, kolorowym warkoczykiem tudzież tatuażem.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za wspólną zabawę i śmiech tych najmłodszych jak tych starszych.