Linia i ażur w przestrzeni 01.03.2013

1 marca br. w Galerii Otwartej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich otwarto wystawę zatytułowaną ? Linia i ażur w przestrzeni?. Autorami wystawianych prac są absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach z pracowni Jacka Kicińskiego , prowadzącego pracownię rzeźby w metalu. Sylwetki Pana Kicińskiego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, to autor Ławeczki z Parku Miejskiego, Nagrobnego pomnika poległych żołnierzy, rzeźby orła wieńczącego Pomnik Czynu Niepodległościowego w Siemianowicach Śl., i wielu, wielu innych. Sporą część prac autora stanowią rzeźby sakralne , monumentalne oraz portretowe.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Od 1999 roku jako pedagog w ZSP w Katowicach uczy młodych ludzi nie tylko wrażliwości, ale także warsztatu, by w przyszłości jego uczniowie potrafili odnaleźć się nie tylko na rynku pracy ale także jako świadomi artyści kreujący nasze otoczenie. Pokazane na wystawie prace są doskonałym dowodem na to, iż ta sztuka się udaje, gdyż eksponaty są niesamowite, niezwykle dojrzałe, przemyślane .

Jeśli tak wyglądają prace dyplomowe nie trudno wyobrazić sobie poziom jaki Ci młodzi ludzie będą prezentować za kilka lat. Mamy nadzieję, że prezentowana w naszej galerii wystawa będzie nie tylko cieszyła oko naszych czytelników, ale także będzie zachętą dla młodych ludzi , by rozwijali swe artystyczne pasje, zaś nauka pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry z Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach sprawi, że sami będą mogli dołączyć do grona wybitnych artystów, dzięki którym nasza rzeczywistość przestanie być banalna, szara i nijaka. Linia i ażur w przestrzeni to z pewnością jedna z najciekawszych wystaw jakie mogliśmy gościć w Galerii Otwartej.

Dlatego serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSP w Katowicach , pedagogom których mogliśmy gościć na wernisażu i szczególnie Panu Jackowi Kicińskiemu , dzięki któremu możemy gościć u nas tak wyjątkową wystawę.