Piękno w codzienności

15 stycznia br. w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę prac Anny Szklarskiej ?Piękno w codzienności?. Na wystawie zaprezentowano niesamowite rękodzieła wykonane różnymi, świętującymi ostatnio triumfy technikami, które tak naprawdę są znane od bardzo dawna : decoupage, sutasz, filcowanie, scrapbooking , haft krzyżykowy . Dla autorki tworzenie tych małych cudeniek to sposób na oderwanie się od codzienności, ale przede wszystkim przyjemność , szczególnie gdy osobie obdarowanej np. pięknym naszyjnikiem oczy błyszczą z radości? Bo tak naprawdę cóż jest warta jakakolwiek praca, twórczość która nie służy innym? Przedmioty schowane głęboko w szufladzie nie mają szansy by zabłysnąć, nie wzruszają, nie wzbudzą radości?dopiero pokazanie ich światu daje im życie, pozwala błyszczeć swym pięknem, cieszyć innych. Tak też uczyniła nasza autorka, postanowiła pootwierać szuflady i pokazać światu cząstkę siebie poprzez swoje prace. Na wystawie można oglądać m.in. niesamowitą biżuterię wykonaną z sutaszu, naczynia, przedmioty codziennego użytku, lampy, ozdoby świąteczne, kartki oraz obrazy?Wszystko wykonane z niesamowitą precyzją , dbałością o każdy szczegół. Wystawa będzie gościła w naszej Bibliotece do 24 lutego, zapraszamy.