?Słoneczna? Biblioteka 13.12.2012

13 grudnia w Galerii Otwartej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich zapanowała iście świąteczna atmosfera, dzięki wyjątkowej wystawie a przede wszystkim dzięki wyjątkowym autorom wystawy ? podopiecznym Siemianowickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ?Imperium Słońca? oraz licznie zgromadzonym gościom. ?Naszymi oczami? , bo taki tytuł nosi wystawa , to zbiór niesamowitych prac powstałych podczas warsztatów terapii zajęciowej, której celem jest rehabilitacja zmierzająca do rozwoju ogólnego każdego uczestnika, poprawy zaradności osobistej i sprawności psychofizycznych oraz przystosowania i funkcjonowania społecznego. Efekty pracy można podziwiać w naszej galerii, są to niesamowite, niezwykle starannie wykonane lampy, lustra, ceramika i wiele wiele innych. Wystawę zainaugurował występ artsyczny, bo warto dodać , że podopieczni Imperium Słońca są wszechstronnie uzdolnieni, były nie tylko wzruszające kolędy ale także inne utwory z kanonu muzyki rozrywkowej. Wystawa była także doskonałą okazją by podziękować mieszkańcom, Prezydentowi Miasta jak i innym instytucjom za życzliwość, wsparcie, niejednokrotnie okazaną pomoc, bo jak sama Pani Prezes Zarządu Stowarzyszenia mówiła, nigdy nie usłyszała słowa odmowy. Wystawę będzie można oglądać do 10 stycznia 2013 r., zapraszamy.