Trójwymiarowo w bibliotece 14.11.2012

Wieczór 14 listopada był wyjątkowy a to za sprawą niezwykle nowatorskiej wystawy autorstwa Leszka Dużego zatytułowanej ?W zasięgu trzeciego wymiaru?. Autor jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku Edukacja Artystyczna, dyplom uzyskał w 2008 r. Od 2010 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków- Okręg w Katowicach , jest także współinicjatorem Fundacji Galerii Hyperion. Pan Duży ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, swoje prace wystawiał m.in.: w Galerii Polskiego Radia Katowice, w Muzeum Historii Katowic w Nikiszowcu, w Galerii MOK w Żorach. Autor realizuje także malarstwo dla obiektów sakralnych. Prezentowana wystawa to zbiór kilku prac, inspiracją których jest materia jako ogół przedmiotów fizycznych postrzegana przez autora w sposób realistyczny, ale z określonym rozmachem. W zbiorze tym również pokazane są w sposób eksperymentalny wytwory, które powstały w wyniku połączenia sztuki z techniką realizującą wrażenie widzenia przestrzennego. To właśnie owe eksperymenty wzbudzały największe zainteresowanie , tym bardziej, że przedstawiają one znane wszystkim mieszkańcom Siemianowic ?kule?, zdobiące jedno z rond naszego miasta. Same prace na pierwszy rzut oka nie wydają się niczym wyróżniać, wszystko zmienia się po założeniu specjalnych okularów , dzięki którym można podziwiać obrazy w 3D. Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia, okulary do oglądania w 3D są do wypożyczenia w Czytelni. ZAPRASZAMY!!!!!!