SMOCZOLANDIA

4 czerwca 2014 r. był dniem wyjątkowym,  a to za sprawą smoków, które zebrały
się tego dnia pod Miejską Biblioteką Publiczną ,innymi słowy istna Smoczolandia. Pod takim właśnie tytułem odbyła się  siódma już edycja Smoczolandii organizowanej  w ramach  Ogólnopolskiego  Tygodnia Czytania Dzieciom .  Miejska Biblioteka Publiczna  w Siemianowicach  Śląskich jak co roku aktywnie włączyła  się w tę szczytną akcję. Bibliotekę odwiedziła także zaprzyjaźniona Kangurzyca Kangi ze Szkoły Językowej Helen Doron. Nasz biblioteczny smok Zosia przeczytał wszystkim zebranym Lokomotywę J. Tuwima. Nie zabrakło gości na naszej imprezie, odwiedzili nas policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śl. Mł. Aspirant Jagoda Tomanek przeczytała dzieciom  ? Legendę o Smoku Wawelskim? . Korzystając z okazji , nasi goście porozmawiali z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, sierżant sztabowy Arkadiusz Lasyk  z zespołu ds. nieletnich , patologii i prewencji kryminalnej, przypomniał  dzieciom jak mają postępować w sytuacjach potencjalnych zagrożeń oraz zwrócił ich uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas słonecznych kąpieli. Kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe oraz warsztaty plastyczne, zagadki  i wiele wiele innych. Zwieńczeniem imprezy  było przedstawienie teatralne  o dalszych losach Smoka Wawelskiego, w wykonaniu uczniów ze SP nr 6 . Słodki poczęstunek  dla dzieci ufundowało PZU Życie, materiały plastyczne  firma Multimedia i MK-TEL z Siemianowic Śl.
MBP