Plenerowy początek wakacji z Biblioteką i ?Okienkiem?

Pierwszy wakacyjny weekend Miejska Biblioteka Publiczna oraz Pracownia Plastyczna ?Okienko?  (Siemianowickie Centrum Kultury) rozpoczęły   plenerem malarskim połączonym z warsztatami pod wspólnym hasłem: ?Dziadkowie i wnuczęta?.  W części plenerowej  tematem przewodnim i inspiracją było lato oraz  to co dookoła , czyli błękit  nieba, zieloność drzew oraz  słońce., czyli śliczne okoliczności przyrody, jakie otaczają Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczestnicy pod czujnym  i fachowym okiem Doroty Gajewskiej z pracowni ?Okienko?, mogli oddać się pasji wspólnego, międzypokoleniowego tworzenia. Niektórzy mali i duzi artyści puścili wodze fantazji wprowadzając nadmorskie klimaty w swoich pracach., był także wątek motoryzacyjny.  W drugiej części spotkania  uczestnicy  tworzyli przeróżne zwierzątka i stworki z tektury falistej, pomysłowość naszych uczestników zdawała się nie mieć końca, a powstałe prace uczestnicy mogli zabrać ze sobą  na pamiątkę. Prace powstałe podczas części plenerowej będą gościć w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej od 15 lipca,  by później zdobić Siemianowickie Centrum Kultury a finalnie Pracownie Plastyczną ?Okienko?.  Mamy nadzieję, że ta wspólna inicjatywa Biblioteki  i Pracowni ?Okienko? nie będzie ostatnią , a sama forma zajęć  przypadła do gustu  dziadkom oraz wnuczętom i jeszcze nie raz będziemy mogli gościć  tak zacne grono, by twórczo spędzać czas.