W drodze do Japonii

7 sierpnia w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy autorstwa Jadwigi Korzeniowskiej ?W drodze do Japonii?. Na wystawie mogliśmy prześledzić rozwój artystyczny autorki, która  zaprezentowała prace, które powstawały od roku 2005 aż po  te najbardziej aktualne. Tytuł wystawy nawiązuje do drogi, którą artystka przeszła aż do podróży do  Kraju Kwitnącej Wiśni, będącej główną nagrodą konkursu  Operation Frimousses du Monde de l'UNICEF France (2012). To właśnie to wydarzenie  stało się punktem przełomowym w działaniach twórczych autorki. Na wystawie możemy także oglądać fotografie autorstwa Adama Korzeniowskiego - męża i najlepszego towarzysza podróży;  dokumentujące tę niezwykłą wyprawę. Zgromadzeni na wernisażu goście mogli nie tylko podziwiać niesamowite  fotografie  oraz  ?dzieła sztuki? autorstwa Jadzi, były także opowieści z podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wystawa jest niezwykle różnorodna; mamy tu  ceramikę, haft, biżuterię, a także  laleczki ?Shiori? ?  akcent nawiązujący do wspomnianej podróży.  Co ważne , artystka konsekwentnie podkreśla swoją tożsamość, to skąd pochodzi, bowiem  w niemal każdej z prac przemyca wątek śląski, czy to pod postacią gwary jak w przypadku broszek, magnesów ze śląskimi wyrażeniami  czy haftu śląskiego , który  jest częstym motywem dzieł autorki.  Wernisaż był doskonałą okazją aby przedstawić zgromadzonym gościom, rodzinie oraz przyjaciołom  wspólne ?dzieło? Jadzi oraz Adama, czyli malutką Różę, która wzbudzała największe zainteresowanie. My natomiast bardzo się cieszymy, że w tym wyjątkowym dla siebie czasie znaleźli chwilę, by podzielić się z nami swoją wrażliwością i  talentem, które możemy podziwiać w ich pracach. Wystawę będzie można oglądać do 7 września.