Pan Cogito w Bibliotece

Od 11 września  w Galerii Otwartej  Miejskiej  Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę, zorganizowaną wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych ?Cogito?.  Wystawa to swojego rodzaju spotkanie ?autorskie?, spotkanie z twórczością i życiem Zbigniewa Herberta, z jego nieprzemijającym ?Przesłaniem?? oraz innymi pięknymi utworami. Wystawa pod hasłem ?Kufer Pana Cogito?, którą  można oglądać w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej do  17.10.2014, jest rezultatem współpracy i działań pracowników Biblioteki oraz ZSP ?Cogito? i uczniów szkoły. A współpraca z tą właśnie szkołą nie jest przypadkowa, bowiem  jej patronem  jest właśnie Zbigniew Herbert . Podczas uroczystego otwarcia mogliśmy nie tylko  oglądać niezwykłe materiały związane z sylwetką autora ale także wysłuchać  wierszy Herberta w wykonaniu uczniów . Warto wspomnieć, że w naszym mieście odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Szkół Herbertowskich, którego gospodarzem będzie właśnie  ?Cogito?. To nie lada wyzwanie ale i  wyróżnienie dla dyrekcji zkoły jak i uczniów. Wystawa w Bibliotece jest jedną z atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Będzie ona także gościć w Parku Tradycji, zaś sam  ?Herbert? będzie bohaterem wielu spotkań organizowanych w tym czasie przez szkołę.  Póki co zapraszamy do Biblioteki  na wystawę i przede wszystkim   po książki?.które sprawiły, że Herbert ciągle żyje i można go odkrywać na nowo.