Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność wziąć udział w XI Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych, które odbyły się w Bibliotece Śląskiej. Jest to co coroczna impreza, mająca na celu pokazanie i promowanie działalności bibliotek.  W tym roku z okazji 100-lecia urodzin Tove Jansson motywem przewodnim prezentacji były Muminki. Tradycyjnie podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych odbyło się wręczenie corocznych nagród ?Guliwera? ? czasopisma o książkach dla dzieci. W tym roku statuetki odebrali: Marcin Szczygielski ? pisarz, dziennikarz, grafik, autor książek i sztuk teatralnych oraz Maciej Wojtyszko ? reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Jak zawsze na młodych czytelników czekało wiele atrakcji ? m.in. parada Włóczykijów połączona z konkursem na najciekawsze przebranie. Wśród bibliotek, jakie prezentowały się na tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć Miejskiej Biblioteki Publicznej z Siemianowic Śląskich, nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, o czym możecie się przekonać oglądając  zdjęcia z prezentacji.