◄◄  ◄  ►►  ► 
PAźDZIERNIK 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarium

październik 2019

Biblioteka Centralna

1) 5 października 2019 godz. 16.00 – 20.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Noc Bibliotek  „W Bibliotece o Niepodległej”. W programie:
• „W barwach narodowych każdemu do twarzy” – warsztaty tworzenia biżuterii oraz dodatków i notesów, a także pamiętników z elementami patriotycznymi.
• „Codziennie z Niepodległą” – warsztaty szycia toreb biało-czerwonych z nadrukiem "Niepodległa".
• „Rodzina – Ojczyzna – Biblioteka” – rodzinny turniej gier planszowych, o tematyce historycznej
i regionalnej.
• „100 lat później” – prelekcja Klaudii Rokseli założycielki serwisu i sklepu Gryfnie.com, entuzjastki Śląska, jego gwary i tradycji, o kultywowaniu rodzinnych tradycji w swoim domu oraz wykreowaniu biznesu związanego z nowoczesnym postrzeganiem poczucia wspólnoty.
• Wystawa strojów śląskich z okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Powstań Śląskich wraz
z ekspozycją współczesnych strojów noszonych przez młodych Ślązaków. W partnerstwie z Muzeum Miejskim Siemianowic Śląskich oraz we współpracy ze sklepem Gryfnie
• Wystawa śląskich plakatów przebojów kinowych udostępniona przez Qdizajn, firmę inspirującą się śląską tradycją, gwarą i zwyczajami przy projektowaniu biżuterii, dodatków i gadżetów. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Otwartej w Bibliotece Centralnej.
• „Wieczorna biesiada” – poczęstunek uczestników i organizatorów Nocy Bibliotek, oparty o specjały śląskiej kuchni.
2) 9 października 2019 godz. 16.00 – 20.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
3) 15 października 2019 godz. 11.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3) -„O Powstaniach Śląskich od kuchni czyli wspomnienia rodzinne historyka Wojciecha Kempy” – spotkanie z młodzieżą szkolną.
4) 22.10.2019 godz. 17.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Spotkanie Twórczo Zakręconych
5) 24 października 2019 godz. 11.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Konkurs Pięknego Czytania, współorganizowany z Zespołem Szkół „Cogito”. „Poczytej mi bery i bojki” – konkurs czytania po Śląsku fragmentów prozy Stanisława Ligonia. Prowadzenie – Marek Szołtysek, pisarz, dziennikarz
i autor programów radiowych i telewizyjnych.
6) 24 października 2019 godz. 17.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3) - „U źródeł powstańczej idei” – wykład dr. Zdzisława Janeczka, historyka, publicysty, pracownika naukowego
i pedagoga.
7) Od 24 października 2019 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3) - „Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały” – wystawa obrazująca wybuch, przebieg i zakończenie Powstań Śląskich, wypożyczona z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Oddział dla Dzieci

1) 01 październik  godz. 12.00-13.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Przedszkolaki
w bibliotece – zajęcia czytelniczo plastyczne:  grupa Wiewiórki Przedszkole nr 10
2) 03 październik godz.10.00-12.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Lekcja biblioteczna dla klasy III szkoła podstawowa ARKONA
3) 04 październik godz.10.00-18.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Puzzlowe piątki – konkurs układania puzzli i zabawy z grami planszowymi.
4) 05 październik godz.16.00-18.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- W barwach narodowych każdemu do twarzy- warsztaty tworzenia biżuterii oraz dodatków i notesów w ramach Nocy Bibliotek
5) 07 październik  godz. 10.00-12.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Przedszkolaki
w bibliotece – zajęcia czytelniczo plastyczne:  Przedszkole nr 10
6) 10 październik godz.10.00-12.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)-Lekcja biblioteczna dla klasy I szkoła podstawowa ARKONA
7) 11 październik  godz.10.00-18.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Puzzlowe piątki – konkurs układania puzzli i zabawy z grami planszowymi.
8) 15  październik  godz. 10.00-12.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3) Przedszkolaki
w bibliotece – zajęcia czytelniczo plastyczne:  grupa Sówki i Krasnale Bajkowe Przedszkole
9) 18 październik  godz.10.00-18.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)-Puzzlowe piątki – konkurs układania puzzli i zabawy z grami planszowymi.
10) 24 październik  godz. 10.00-12.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Przedszkolaki
w bibliotece – zajęcia czytelniczo plastyczne:  grupa Wiewiórki Liski i Delfiny Bajkowe Przedszkole
11) 25 październik  godz.10.00-18.00- BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Puzzlowe piątki – konkurs układania puzzli i zabawy z grami planszowymi.
12) 29 październik  godz. 10.00-12.00 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Przedszkolaki
w bibliotece – zajęcia czytelniczo plastyczne:  Przedszkole Terapeutyczne „Przyjazny Zakątek”
13) 2, 9, 16, 23, 30  październik godz. 10.00-11.30 - BIBLIOTEKA CENTRALNA (al. Sportowców 3)- Zajęcia Grupy Zabawowej

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Filia nr 1 ul. Żeromskiego 13a tel. (32) 228-11-96

1) 7,8 października ( poniedziałek ,wtorek) godz.10.00 - FILIA nr 1 (ul. Żeromskiego 13a) „Borowik królem grzybów” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z Wesołego Przedszkola.
2) 17,18 października (czwartek, piątek) godz.10.00 – FILIA nr 1 (ul. Żeromskiego 13a) -  „Deszczowy dzień ” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z przedszkola z Wesołego Przedszkola.
3) 21,22 października (poniedziałek, wtorek) godz.10.00 - FILIA nr 1 (ul. Żeromskiego 13a) – „Żółw Franklin i ciemny las” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 6.

Filia nr 2 ul. Niepodległości 45 tel. (32) 228 11 56

1) 11 października godz. 16.30 – FILIA NR 2 (ul. Niepodległości 45) – Dyskusyjny Klub Czytelniczy.
2) 17 października godz. 16.00 – FILIA NR 2 (ul. Niepodległości 45) – Spotkanie w Klubie „Poznajmy się.”

Filia nr 4 ul. Szymanowskiego 11 tel. (32) 228-14-40

1) 2 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Układanie puzzli na czas, zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16
2) 3 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Dzień Ochrony Zwierząt – spotkanie czytelniczo – literackie dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16
3) 9 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Konkurs kolorowanek dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16
4) 14 października godz. 11.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Lekcja biblioteczna dla kl. 0, temat: Moja pierwsza wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 16
5) 16 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Dzień Urodzin Kubusia Puchatka. Konkurs Plastyczny. Wystawa prac dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16
6) 21 października godz. 11.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Lekcja Biblioteczna dla grupy przedszkolaków „Kotki”, pt.: Moja pierwsza wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
7) 24 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – XVIII Festiwal Kultury Skandynawskiej – NORDALIA. Spotkanie czytelniczo – literackie. Prezentacja książek o Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji
8) 30 października godz. 15.00 – FILIA NR 4 (ul. Szymanowskiego 11) – Turniej gier planszowych dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16

Filia nr 5 ul. Sobieskiego 11 tel. (32) 228-24-85

1) 09, 23 października godz.14.00 – FILIA NR 5 (ul.Sobieskiego 11- „Kolorowy Świat” –zajęcia plastyczne dla dzieci z przedszkoli: nr 20 Zielona Kraina i Gumisiowe Przedszkole
2) 16, 17, 18 października godz.10.30 – FILIA NR 5 (ul.Sobieskiego 11) – „Podróże po literaturze” – zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci z z przedszkoli: nr 20 Zielona Kraina i Gumisiowe Przedszkole.

Filia nr 7 ul. Fojkisa 2 tel. (32) 228-59-19
1) 4 października 2019 godz. 9.15- 9.45 Filia nr 7( ul.Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt. "Poznaj świat bajek" - impreza zamknięta
2) 8 października 2019 godz. 10.00-11.00 Filia nr 7 (ul. Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt."Spotkanie przy książce" zajęcia zorganizowane dla dzieci z przedszkola nr 12.
3) 11 października 2019 godz. 9.15- 9.45 Filia nr 7( ul.Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt. "Wszyscy kochamy zwierzęta" –impreza zamknięta
4) 15 października 2019 godz. 10.00-11.00 Filia nr 7 (ul. Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt."Wszyscy kochamy zwierzęta" zajęcia zorganizowane dla dzieci z przedszkola nr 12.
5) 23 października 2019 godz. 10.00-11.00 Filia nr 7 (ul. Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt."Z lekturą za pan brat" zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży klas II Szkoła Podstawowa nr 4.
6) 25 października 2019 godz. 9.15- 9.45 Filia nr 7( ul.Fojkisa 2) zajęcia czytelnicze pt. "Wszyscy kochamy zwierzęta" –impreza zamknięta
7) 30 października 2019 godz. 10.00-11.00 Filia nr 7 (ul. Fojkisa 2 zajęcia czytelnicze pt."Legendy Polski" zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży klas III Szkoła Podstawowa nr 4.

Filia nr 8 ul. Zgrzebnioka 43a tel. (32) 228-61-54

1) 07 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze pierwsze poniedziałki miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 15
2) 11 października godz. 17:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Angielski dla przedszkolaków - bezpłatne zajęcia dla najmłodszych ( liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy)  
3) 16 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze trzecia środa miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 15
4) 16 października godz. 16:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Kreatywnie - zajęcia plastyczne dla dzieci
5) 18 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze trzeci piątek  miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2
6) 21 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze trzecie poniedziałki miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 7
7) 21 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Wato czytać – zajęcia czytelniczo- edukacyjne dla najmłodszych z Przedszkola nr 7
8) 25 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Urodziny Kubusia Puchatka – zajęcia czytelniczo – plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 15
9) 28 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze ostatnie poniedziałki miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 15
10) 30 października godz. 16:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Symfonia szycia - warsztaty dla dorosłych (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy)
11) 31 października godz. 10:00 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) (zawsze ostatni czwartek miesiąca) - zajęcia czytelniczo- plastyczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 7
12) 01, 08, 15, 22, 29 października FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) godz. 10:30 Grupa zabawowa, zajęcia dla rodziców i dzieci przed ukończeniem 3 roku życia, które nie uczęszczają do żłobka.

Filia nr 9 ul. Powstańców 54 a tel. (32) 228-10-16

1) 02 października (środa) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Spotkajmy się przy robótce” (spotkania otwarte, ale prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona).
2) 3 października (czwartek) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Gdzie mieszka bajeczka” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11
3) 08 października (wtorek) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Gdzie mieszka bajeczka” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11
4) 09 października (środa) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Spotkajmy się przy robótce” (spotkania otwarte, prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona).
5) 10 października (czwartek) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Gdzie mieszka bajeczka” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11
6) 16 października (środa) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Spotkajmy się przy robótce” (spotkania otwarte, prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona).
7) 17 października (czwartek) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Gdzie mieszka bajeczka” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11
8) 23 października (środa) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Spotkajmy się przy robótce” (spotkania otwarte, prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona).
9) 24 października (czwartek) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Gdzie mieszka bajeczka” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11
10) 30 października (środa) godz. 16:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Spotkajmy się przy robótce” (spotkania otwarte, prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona).

Filia nr 10 ul. Jaworowa 2 tel. (32) 228-42-46

1) 1 października godz. 10.15 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 9 - z okazji Międzynarodowego Dnia Uśmiechu.
2) 4, 11, 18, 25 godz. 10.30 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - zajęcia dla dzieci do lat 3, które nie uczęszczają do żłobków.
3) 22 października godz. 10.15 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola nr 19 - ulubione baśnie skandynawskie – NORDALIA.
4) 23 października godz. 10.15 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola nr 9 - "Brzydkie Kaczątko" - głośne czytanie oraz warsztaty plastyczne – NORDALIA.
5) 29 października godz. 15.30 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - DKK - spotkanie z czytelnikami.

tel. 32 228 13 29 www.mbpsiemianowice.pl ZAPRASZAMY !