◄◄  ◄  ►►  ► 
MAJ 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Jak oswoić Internet

"Nie gryzie, nie okrada, nie uczula. Poradzi, ukoi nerwy, pomoże zaoszczędzić” – to właśnie Internet – bez  którego większość z nas nie wyobraża sobie dziś życia. O tym jak Internet „ugryźć” i oswoić opowiedziała podczas wtorkowego wykładu  w Miejskiej Bibliotece Publicznej  Pani Ewa Kulisz - Latarnik Polski Cyfrowej, czyli certyfikowany nauczyciel obsługi komputera dla osób 50+.
Prelegentka w bardzo przystępny sposób przybliżyła zgromadzonym  jakie korzyści daje nam Internet, jak z niego bezpiecznie korzystać i jak  można go wykorzystać, tak by nasze życie stało się nie tylko  prostsze ale i przyjemniejsze. Wykład był kierowany głównie do seniorów, bowiem ta grupa  najczęściej ma obawy czy też nie pewnie czuje się w rzeczywistości wirtualnej.  Prelegentka w bardzo ciekawy ale i przystępny sposób pokazała jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu. Pokazała na co zwracać uwagę, jak  możemy nie tylko robić bezpiecznie zakupy w  Internecie, płacić rachunki, wysyłać e-maile, planować podróż różnymi środkami transportu ale i jak zapewnić sobie rozrywkę czy wyszukać niezbędnych informacji.
Mamy nadzieję, że właśnie dzięki takim spotkaniom ale także warsztatom komputerowym dla seniorów, które konsekwentnie prowadzimy od kilku lat siemianowiccy seniorzy coraz lepiej i pewniej czują się w rzeczywistości wirtualnej .